Seminář Environmentální sociální podnikání

Datum konání akce
15. 4. 2020 (10:00 - 13:00)

MPSV pořádá semináře pro začínající i zkušené sociální podnikatele, které zaujala možnost environmentálního sociálního podnikání a rádi by se o této formě dozvěděli více. Akce je vhodná i pro ty, kteří o takových aktivitách teprve přemýšlejí.

 

Semináře povede Markéta Vinkelhoferová, spoluzakladatelka sociálního podniku Fair & Bio pražírna a členka správní rady Tematické sítě pro sociální ekonomiku (TESSEA). Expertka na uplatňování zásad udržitelného rozvoje v praxi. V ČR organizuje na téma sociální ekonomika semináře, workshopy a konference, přispívá svým vystupováním i na zahraničních akcích.

PROGRAM:

V době silných a viditelných následků klimatické změny se společně podíváme na to, jak se některé dají lokálně řešit environmentálním sociálním podnikáním a přispívat tak k udržitelnosti života na naší planetě.

Jak se tato forma liší od tzv. integračního soc. podnikání?

Jaký konkrétní přínos pro životní prostředí mohou environmentální sociální podniky mít?

A nejen to: jak takové aktivit přispívají ke zkvalitňování života (nejen na venkově), komunitnímu rozvoji, podpoře lokální ekonomiky a zabraňování odlivu lidí z venkova do měst?

Pohovoříme o tom, v jakých oborech je možné podnikání rozjet a představíme existující příklady dobré praxe z ČR i zahraničí. Na nich si ukážeme, jak připravit vhodný podnikatelský záměr. Probereme jednotlivé principy naplňování environmentálního sociálního podnikání (ekonomický, sociální, environmentální a místní).

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.