Technologický klub Albrechtice Tékáčko zahájil svoji činnost

2. 10. 2018
Letos v září se v Albrechticích nad Orlicí otevřel nový klub plný technologických „udělátek“, se kterými se naučíte spoustu nového. 3D tisk, řezací plotr, CNC fréza, grafické programy, automatizovaný šicí stroj, robotické stavebnice, ale také programovatelné jednotky.
  • Zaměstnanost
V pátek 21. září 2018 jsme měli možnost zúčastnit se otevření nového Technologického klubu “TÉKAČKO“ v Albrechticích nad Orlicí. Klub nabízí zájemcům o techniku spoustu atraktivních možností naučit se využívat digitální technologie k tvorbě produktů potřebných pro život. Aktivity jsou určeny jak pro děti, tak i pro teenagery, kteří mají zájem tvořit interaktivní zábavné projekty. V praktických dílnách mají příležitost se seznámit se základy robotiky, naučit se procesy programování, orientovat se v grafickém designu a 3D tisku, pracovat s CNC nástroji. Děti zde mohou rozvíjet svoji kreativitu stavbou vlastních předmětů a dostávají příležitost detailně pochopit, jak moderní technologie fungují a jak je lze využívat. Nejde tedy jen o klasický „kroužek“, ale o profesionálně vybavenou volnočasovou aktivitu – praktickou dílnu „od návrhu po realizaci“.

Technologický klub Albrechtice vznikl za podpory MAS Nad Orlicí, která projekt podpořila z Integrovaného regionálního operačního programu v částce 1 474 617 Kč.

Klub naleznete v přízemí budovy Obecního úřadu Albrechtice nad Orlicí, Na výsluní 275.

Podrobnosti o činnosti klubu zde

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.