Podpora samostatného bydlení SKOKu do života

3. 1. 2019
Zajistit a udržet dostupné bydlení dospělým lidem s mentálním postižením i lidem s duševním onemocněním pomáhá spolupráce služby Podpora samostatného bydlení SKOKu do života, o.p.s a nadačního fondu Hradecký Majordomus.
  • Dobrá praxe v dostupném bydlení
  • Dostupné bydlení

Nadační fond pomůže s hledáním vhodného bytu a zastupováním při jednání s pronajímatelem. V případě, že zájemci o bydlení nemají pro pronajímatele dostatečné záruky, může se stát nájemcem bytu přímo nadační fond. Nadační fond rovněž pomáhá sjednat navazující terénní služby, které novým nájemníkům pomohou zvládat vlastní domácnost a život. Takovou službou je právě Podpora samostatného bydlení SKOKu do života, o.p.s. Pracovníci za nimi jezdí na domácnosti ve sjednaných časech a termínech, pomáhají jim plánovat nákupy, uklízet, vařit složitější jídla, hospodařit s penězi. Mohou je doprovodit k lékaři, usnadnit komunikaci se sousedy a úřady. Služba je takto dostupná díky financování z individuálního projektu Královehradeckého kraje a dotaci města Hradec Králové.

Spojení nadačního fondu a služby podpora samostatného bydlení trvá již čtvrtým rokem. Za tuto dobu se společně podařilo sjednat pronájem 7 bytů. Společnými silami se daří předejít ztrátě bydlení u všech jejich obyvatel a umožňuje lidem žít v maximální možné míře samostatně, ale bezpečně pro sebe i okolí.

Celý článek

 Zdroj: www.skokdozivota.cz