Program ANTIVIRUS

7. 4. 2020
Program ochrany zaměstnanosti Antivirus může pomoci firmám ochránit pracovní místa.
  • Zaměstnanost

Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo program ochrany zaměstnanosti Antivirus, který má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Firmám zasaženým pandemií může pomoci s financování mzdových nákladů zaměstnanců. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

Pro koho je příspěvek určen:
Zaměstnavatelům, jejichž hospodářská činnost bude ohrožena v důsledku šíření nákazy, bude poskytován příspěvek na plnou či částečnou úhradu náhrad mezd, které budou zaměstnancům náležet z důvodu překážky na straně zaměstnance (nařízení karantény) nebo na straně zaměstnavatele (překážka – uzavření provozovny z důvodu nařízení vlády uzavřít provoz), bude-li prokázáno, že překážka v práci vznikla v důsledku nákazy COVID-19.

Kdo příspěve poskytuje:
Příspěvek bude vyplácet Úřad práce ČR . Výše a doba poskytování bude závislá na důvodu vzniku překážky v práci, u každého zaměstnance bude nutné odlišit důvod překážky v práci.

Pro nárok na kompenzace je třeba splnit následující podmínky:

  • Zaměstnavatel striktně dodržuje zákoník práce
  • Zaměstnanec nesmí být ve výpovědní lhůtě a nesmí mu být dána výpověď
  • Týká se firem v podnikové sféře, zaměstnanci musí být v pracovním poměru a musí se účastnit nemocenského a důchodového pojištění
  • Zaměstnavatel musí vyplatit mzdu a odvést odvody

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.