Oborovník pomůže deváťákům ve výběru správné střední školy

27. 8. 2020
Královéhradecký kraj vydal pro žáky devátých tříd základních škol užitečnou pomůcku pro výběr správné střední školy. Oborovník obsahuje v přehledné a jednoduché podobě kompletní nabídku oborů, které nabízí střední školy zřizované Královéhradeckým krajem.
  • Zaměstnanost
  • Atraktivní region

Pro usnadnění výběru střední školy vydal Královéhradecký kraj pro žáky devátých tříd brožuru Oborovník. Budoucí středokoláci zde najdou přehledně popsány všechny obory, které mohou v Královéhradeckém kraji studovat. U každého oboru jsou následně uvedeny střední školy zřizované Královéhradeckým krajem, které studium nabízí. 

Celkem v letošním roce Královéhradecký kraj vydá 5200 kusů Oborovníku a poskytne ho všem žákům devátých tříd v regionu.

Další možností, jak zvolit správnou školu, je její návštěva. Všechny školy v kraji připravují pro veřejnost dny otevřených dveří, kdy lze poznat školu, prostory pro výuku i studentskou atmosféru. Pro dotazy a individuální návštěvu žáků a rodičů jsou školy po domluvě otevřené kdykoliv. Informace o jednotlivých školách budoucí středoškoláci získají i prostřednictvím webových stránek či profilů škol na sociálních sítích. Díky nim může uchazeč vidět mimoškolní aktivity i oborové úspěchy školy.

Podrobná nabídka škol i ostatních zřizovatelů (školy obecní, soukromé a církevní) je pro zájemce uvedena na Školském informačním portálu Královéhradeckého kraje nebo v informačním systému ISA+.