E-learning na téma sociální podnikání

3. 3. 2021
Regionální centrum podpory sociálního podnikání pro vás připravilo dva e-learningové kurzy na téma sociálního podnikání.
  • Sociální podnikání

Pro úplné začátečníky je zde připraven kurz Úvod do sociálního podnikání, který má spíše informativní než vzdělávací charakter. Dozvíte se jaké jsou hlavní principy sociálního podnikání, jaké jsou jejich rozpoznávací znaky, jaké cílové skupiny nejčastěji zaměstnává a mnoho dalšího, vše naleznete v poutavém e-learningovém prostředí. Texty jsou doplněny spoustou obrázků a podpořeny různými videi, které jsou k této tématice veřejně dostupné. Kurz je určen pro kohokoli se zájmem o téma sociálního podnikání z řad veřejného či soukromého sektoru. Ideálně pro ty, kteří se s tímto tématem ještě příliš nesetkali a rádi by se ve stručnosti dozvěděli, co sociální podnikání vlastně obnáší.

Zajímá vás integrační sociální podnikání? Chcete se stručně dozvědět, co všechno obnáší? Pak je pro vás připraven kurz Základy integračního sociálního podnikání, který byl vytvořen ve spolupráci s firmou Ergotep, d.i. dle metodiky Ergoprogess. Dozvíte se principy integračního sociálního podnikání, naučíte se, jak správně nastavit obchodní procesy, jak zvládnout oblast právní a daňovou, které jsou v sociálním podnikání specifické, jak funguje integrační personalistika. Tento e-learningový kurz je primárně určen pro sociální podnikatele zaměstnávající osoby se zdravotním postižením, ale také pro kohokoli se zájmem o téma sociálního podnikání z řad veřejného či soukromého sektoru.

Tyto e-learningové kurzy naleznete v Akademii Chytrého regionu Královéhradeckého kraje a v Akademii pro inovace, které nabízí i další zajímavé kurzy z různých oblastí.

Akademii pro inovace, která je zaměřena především na rozvoj oblasti výzkumu, vývoje a podnikání, je vytvořen například zajímavý kurz Krizové řízení nejen v době COVIDU. Více informací včetně vstupu do Inovační akademie objevíte ZDE.

V Akademii Chytrého regionu Královéhradeckého kraje se zájemci dozví vše, co rozhoduje o zdravém a vyváženém rozvoji obce, města i celého kraje. Více informací včetně vstupu do akademie najdete pod odkazem ZDE.

A kolik vás to bude stát? Jen Váš čas. Kurzy v akademii jsou totiž zdarma.