Týden Housing First

14. 6. 2021
Projekt Podpora sociálního bydlení slaví dva roky výzvy Housing First v Česku! 
  • Dostupné bydlení

Týden Housing First je oslavou dvou let práce a úspěchů zmíněných projektů a slouží také jako propagace samotného přístupu Housing First. Doufáme, že potenciál akce bude také v motivaci dalších obcí a nestátních neziskových organizací k řešení bytovou nouzi nejohroženějších občanů a zvolili si právě přístup Housing First. Za tuto dobu 13 projektů z celé České republiky začalo realizovat výzvu č. 108 OPZ Housing First. Díky ní a samotným projektům lidé v bytové nouzi nachází standardní bydlení a jsou podporováni v tom, aby si bydlení udrželi a byli dobrými sousedy.

K tomuto výročí Platforma sociálního bydlení připravila v projektu Podpora sociálního bydlení webináře, přednášky, informační videa, ale taky hudební vystoupení a benefici.

V týdnu od 14. do 18. června 2021 mohou zájemci sledovat na facebookové stránce projektu „Sociální bydlení v ČR“, kde jsou informace k akci zveřejňovány průběžně. Zájemci se mohou přímo připojit do FB události.

Informace k celému týdnu:

Více informací o tom, jak bude akce probíhat, se dozvíte přímo v popisu události Týdne Housing First nebo na webu projektu www.socialnibydleni.mpsv.cz.

Součástí Týdne Housing First je také benefice na podporu „Individuálních rozpočtů pro klienty bez střechy nad hlavou“. Cílem sbírky je přispět klientům na nutné drobné výdaje, jako je vyřízení dokladů, drobné vybavení domácnosti nebo i taková samozřejmost, jako je jízdenka domů za rodinou. Vaše příspěvky budou rozděleny mezi organizace Drop In, Armáda spásy, K srdci klíč a Jako doma.

 

PROGRAM