4. Veletrh sociálního podnikání v Hradci Králové

24. 9. 2021
Ve čtvrtek 23. září proběhl v Hradci Králové již 4. ročník Veletrhu sociálního podnikání
  • Sociální podnikání
  • Veletrh

Po úspěšných předchozích ročnících jsme se rozhodli letos uspořádat již v pořadí 4. Veletrh sociálního podnikání. Ten úplně první proběhl v roce 2017. V následujících dvou letech jsme v tradici pokračovali, bohužel v loňském roce veletrh neproběhl z důvodu pandemie koronaviru a z toho vyplývajících hygienických opatřeních. O to víc jsme se na letošní ročník těšili. Ten proběhl ve čtvrtek 23. září 2021 od 10:00 na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, v sále Zastupitelstva.

Veletrh je každý rok pořádán Centrem investic, rozvoje a inovací a Královehradeckým krajem. Program celé akce byl rozdělen na dvě části. Dopoledne proběhla odborná část veletrhu, kde na úvod krátce vystoupil Adam Valenta, radní Královehradeckého kraje pro regionální rozvoj, který sociální podnikání velmi podporuje. Následovala prezentace kolegyně Jany Smetanové z CIRI, koordinátora Regionálního centra podpory sociálního podnikání, ve které představila jak aktivity, které centrum realizuje, tak především plány do budoucna. Jako další na řadu přišly dámy z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Mgr. Terézia Nežiková, vedoucí oddělení projektů sociálního podnikání a Mgr. Monika Dobrovodská, expert pro odpovědné veřejné zadávání. Přítomné sociální podniky se také dozvěděly o možnosti financování prostřednictvím bezúročného úvěru od Národní rozvojové banky z úst ředitele hradecké pobočky Ing. Zdeňka Mareše.

Odpolední část patřila Závěrečné konferenci úspěšného projektu Do praxe bez bariér, která začala po přestávce a výborném občerstvení od Bistra u dvou přátel a dortících od Pferdy – Pekárna Na Plechu. Tento projekt nám jednak nastínila Jana Hanušová z CIRI, ale i puštěné video z pracovních tréninků a praxí s absolventy projektu. Ti na závěr získali od radního Královehradeckého kraje pro regionální rozvoj Adama Valenty certifikát o úspěšném absolvování.

Na své si přišli i ti, kteří začínají s nákupy vánočních dárků s předstihem. V předsálí totiž čekala pestrá prezentace stánků sociálních podniků, kde si mohli návštěvníci zakoupit výrobky jako jsou keramika, šité výrobky, mýdla a spoustu dalších krásných dárků.

Poslední třešničkou na dortu bylo úžasné půlhodinové vystoupení klavíristy Pavla Minaříka, které nám všem vzalo dech.