Webináře k tématu Housing First a sociální bydlení - prosinec 2021

30. 11. 2021
Projekt Podpora sociálního bydlení připravil v prosinci 2021 další zajímavé webináře k tématu Housing First a sociální bydlení.
  • Dostupné bydlení

2. prosince 2021          10:00 - 11:00

Koncepce sociálního bydlení a proces její tvorby - Marek Mikulec    

Nedostupnost bydlení začíná být čím dál větší téma, proto je pro obce stále důležitější, aby v této oblasti začaly hrát výraznější roli a jejich bytová politika se stala i nástrojem politiky sociální. V tomto webináři Vám Marek Mikulec z Ostravské univerzity řekne, jak se vytváří koncepce sociálního bydlení, jak  acovat analytickou a strategickou část tohoto dokumentu, aby byl uskutečnitelný a funkční. 

9. prosince 2021          9:00 - 10:45

Porozumět hromadění - Martina Lustyková a Josef Hawel

Povídání o knize Understanding Hoarding od Jo Cooke - Ve webináři shrneme hlavní myšlenky knihy Understanding Hoarding od Jo Cook z organizace Hoarding Disorders UK. Dozvíte se, co je patologické shromažďování, co a proč lidé hromadí a jak lidem, kteří hromadí, co nejúčinněji pomoct dát jejich životy a domácnosti znovu do pořádku. Tento webinář je úvodem k chystanému jarnímu workshopu na téma Patologické shromažďování s Jo Cook a Jo Cavalot.

16. prosince 2021          10:00 - 10:30

Den se sociálními pracovníky v projektu Housing First tým projektu „Bydlení jako první krok k sociálnímu začlenění“

Jak probíhá běžný den sociálních pracovníků a pracovnic v projektu Housing First? To se dozvíte v předvánočním speciálu z Českých Budějovic. Budete moci nahlédnout do zákulisí, jak probíhá porada a organizování práce, a pak se společně s pracovníky rozjedete za jejich klienty.