Roadshow k otevřeným dílnám

17. 5. 2022
Agentura CzechInvest pořádá v červnu 2022 workshop "Otevřené dílny". Akce je určena pro zájemce, kteří chtějí tvořit, vzdělávat se, začít podnikat, nebo si ověřit, zda jejich vynález bude fungovat v praxi. Tvořit, ověřovat si své nápady a eventuálně začít podnikat mohou i ti, kteří pro to doma nemají možnosti. Otevřené dílny jsou ideálním nástrojem na podporu inovací, řemesel, kreativních činností a podnikání v městech všech velikostí. Mohou usnadnit začátek podnikání i v místech, kde žádná z infrastruktur na podporu inovačního podnikání dosud není.
  • Zaměstnanost

Otevřené dílny jsou určeny pro starosty a personál obecních úřadů a magistrátů, pracovníky krajských úřadů, ředitele a učitele středních odborných škol a učilišť, ředitele základních škol, personál domů dětí a mládeže, zástupce regionálních a místních hospodářských komor, profesních a zájmových organizací a pro zástupce místních firem, které mají zájem podpořit místní ekonomiku. Po semináři bude možnost navštívit pojízdnou laboratoř FabLab Experience.

Záštitu nad akcí převzal Arnošt Štěpánek, náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu a Adam Valenta, člen Rady KHK pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací.

PROGRAM:

10:00 - 12:00 Seminář na téma Otevřené dílny jako nástroj pro podporu inovací, podnikání, řemesel a kreativity - prezentace příkladů existujících otevřených dílen, diskuze o možnostech vybudování a provozu dílny.

12:00 - 13:00 Prohlídka otevřené dílny FabLab Experience - možnost prohlídky mobilní otevřené dílny FabLab Experience zapůjčené pro tuto příležitost od Jihomoravského inovačního centra. Dílna bude umístěna v blízkosti prostoru pro seminář a personál JIC se podělí o zkušenosti z jejího provozu.

TERMÍNY SEMINÁŘE:

6. 6. 2022      10:00-13:00 Zámek Jičín, Valdštejnské náměstí - REGISTRACE

7. 6. 2022      10:00-13:00 Velká aula Univerzity Hradec Králové - REGISTRACE

8. 6. 2022      10:00-13:00 Středisko volného času Trutnov - REGISTRACE

 

NABÍDKA PRO ZÁKLADNÍ, STŘEDNÍ A VYSOKÉ ŠKOLY:

8:00 - 16:00 Prohlídka otevřené dílny FabLab Experience - v každém městě v průběhu celého dne budou mít třídy s žáky základních a studenti středních či vysokých škol možnost navštívit mobilní otevřenou dílnu. Nutná registrace.

 REGISTRACE PRO ŠKOLY

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na emailu martina.ceplova@czechinvest.org 

 

Soubory ke stažení