Webináře Housing First a sociální bydlení - podzim 2022

15. 11. 2022
Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Platformou pro sociální bydlení připravilo na podzim sérii zajímavých webinářů na téma Housing First a sociální bydlení. Webináře jsou realizovány v rámci projektů Sociální bydlení -  metodická a informační podpora v oblasti sociálních agend a projektu Podpora přístupu Housing First v ČR. 
  • Dostupné bydlení

10. listopadu 2022 (10:00 - 11:00)

Komunikace sociálního bydlení

Sociální bydlení je poměrně kontroverzní téma. Většina lidí si stále nepřeje mít ve svém sousedství sociální byt. Ne/existence sociálního bydlení je součástí politických pří a debat. Proto jsme se rozhodli uspořádat webinář, ve kterém vám Martina Křížková z Magistrátu hlavního města Prahy poví své zkušenosti s komunikací sociálního bydlení nejen mezi jednotlivými odbory a politiky uvnitř obce, ale i navenek vůči široké veřejnosti. Dozvíte se kdy se má sociální bydlení začít komunikovat, s kým vším sociální bydlení komunikovat, jaké jsou konkrétní nástroje komunikace, jak komunikovat zabydlování různých cílových skupin a mnoho dalších informací.

24. listopadu 2022 (10:00-11:00)

Recovery a model psychosociální rehabilitace CARe

CARe neboli Comprehensive Approach to Rehabilitation je jedním ze světově uznávaných rehabilitačních přístupů. CARe je v zásadě univerzální rehabilitační metoda, použitelná v širokém spektru různých zařízení a služeb. Metoda CARe je využívána nejen u lidí s duševním onemocněním, ale i u jiných cílových skupin. Metoda CARe se zaměřuje v první řadě na zlepšení kvality života, převzetí odpovědnosti sám za sebe a začlenění do komunity. Více o této metodě vám sdělí Honza Mužík z Ledovce a Ludmila Horynová z Bony.

1. prosince 2022 (10:00-11:00)

Kontaktní místa pro bydlení (KMB)

Kontaktní místa pro bydlení jsou určená všem, kteří potřebují pomoci či poradit při řešení své bytové situace s cílem udržet jejich stávající bydlení či hledat nejúčinnějších řešení bytové nouze. Výhodou kontaktního místa pro bydlení je, že se občan dozví informace související s řešením problémů v oblasti bydlení na jednom místě a není nucen obcházet jednotlivé úřady a organizace. Lépe se tak zorientuje v jinak mnohdy nepřehledném systému podpor. O tom, jak fungují kontaktní místa pro bydlení v Praze se dozvíte od metodika KMB Milana Greinedera a od navigátorky KMB z Prahy 3 Michaely Púčikové.