Burza filantropie

18. 1. 2023
Na území Královéhradeckého kraje se v říjnu uskuteční první Burza filantropie, při níž mohou neziskové organizace a sociální podniky působící v regionu získat podporu od podnikatelů či veřejné správy.
  • Sociální podnikání

Úspěšný projekt burzy bude na základě licence od Koalice nevládek Pardubicka organizovat od roku 2023 i krajský úřad Královéhradeckého kraje. Burza filantropie již deset let pomáhá neziskovým organizacím získat finanční či materiální podporu pro jejich projekty. Postupně se rozšířila z Pardubického kraje do dalších regionů, přičemž Královéhradecký kraj je první, kdo ji bude na základě licence pořádat přímo jako hlavní pořadatel.

Burza filantropie funguje tak, že neziskové organizace nejprve přihlásí svůj projekt prostřednictvím webových stránek www.burzafilantropie.cz. Donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru následně vyberou z přihlášek ty, které postoupí do finále, tedy na samotnou Burzu filantropie. O postupujících projektech bude na webu burzy rozhodovat i veřejnost svým hlasováním.

Během burzy dostanou zástupci neziskových organizací osmiminutový prostor, aby svůj nápad představili. Fantazii a originalitě prezentace se meze nekladou, ale pro všechny účastníky bude k dispozici školení, jak svou vizi správně a úspěšně prezentovat. Na základě vystoupení pak donátoři rozhodnou o finanční či materiální podpoře a jednomu projektu může pomoci více donátorů. Donátoři si mohou vybrat i projekt, který ani nepostoupil do finále a tomu pomoci na základě takzvané „divoké karty“.

První Burza filantropie v Královéhradeckém kraji se uskuteční v pondělí 30. října pro celý region najednou, v následujících letech se bude podle zájmu ze strany neziskových organizací i podnikatelů burza konat v jednotlivých okresech Královéhradeckého kraje. Donátoři tak budou moci podpořit neziskové organizace a sociální podniky v regionu, ke kterému mají bližší vztah.

Dne 27.2. se uskuteční úvodní seminář k Burze filantropie pro neziskové organizace a sociální podniky.

 Registrace na seminář

O podrobnostech a dalších termínech Burzy filantropie bude kraj pravidelně informovat na svém webu a sociálních sítích. Organizaci burzy zajišťuje Oddělení regionálního rozvoje Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, kontaktní osobou je Iva Skalská (iskalska@kr-kralovehradecky.cz).