Hlasujte do Burzy filantropie

7. 9. 2023
V Burze filantropie můžete poslat hlas sociálnímu podniku nebo neziskové organizaci.
  • Sociální podnikání

Od 5. do 12.9. můžete poslat svůj hlas sociálnímu podniku nebo neziskové organizaci, které se přihlásili do letošního prvního ročníku Burzy filatropie v Královéhradeckém kraji. Tak neváhejte i takto můžete pomoci některému z projektů k realizaci.

 HLASOVÁNÍ

Burza filantropie funguje tak, že neziskové organizace nejprve přihlásí svůj projekt prostřednictvím webových stránek www.burzafilantropie.cz. Donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru následně vyberou z přihlášek ty, které postoupí do finále, tedy na samotnou Burzu filantropie. O postupujících projektech bude na webu burzy rozhodovat i veřejnost svým hlasováním.

Během burzy dostanou zástupci neziskových organizací osmiminutový prostor, aby svůj nápad představili. Fantazii a originalitě prezentace se meze nekladou, ale pro všechny účastníky bude k dispozici školení, jak svou vizi správně a úspěšně prezentovat. Na základě vystoupení pak donátoři rozhodnou o finanční či materiální podpoře a jednomu projektu může pomoci více donátorů. Donátoři si mohou vybrat i projekt, který ani nepostoupil do finále a tomu pomoci na základě takzvané „divoké karty“.

První Burza filantropie v Královéhradeckém kraji se uskuteční v pondělí 30. října pro celý region najednou, v následujících letech se bude podle zájmu ze strany neziskových organizací i podnikatelů burza konat v jednotlivých okresech Královéhradeckého kraje. Donátoři tak budou moci podpořit neziskové organizace a sociální podniky v regionu, ke kterému mají bližší vztah.

Organizaci burzy zajišťuje Oddělení regionálního rozvoje Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, kontaktní osobou je Iva Skalská (iskalska@kr-kralovehradecky.cz).