Můj život po škole - aplikace pro žáky ZŠ i SŠ

15. 9. 2023
Blíží se okamžik, kdy vaše dítě dokončí základní nebo střední školu, a možná se ptáte, co bude dál. Jakým směrem se vydá? A zvládne se jednou o sebe finančně postarat? To jsou otázky, které trápí všechny rodiče. Královéhradecký kraj ve spolupráci s týmem z Oddělení inovací Centra investic rozvoje a inovací proto připravil zajímavou aplikaci "Můj život po škole", která mladým lidem může usnadnit jejich rozhodování.
  • Zaměstnanost
  • Jiné

Aplikaci "Můj život po škole" je určena pro žáky ze základních, ale i středních škol. Tento portál může mladým lidem usnadnit jejich rozhodování kam nasměřovat svou budoucnost.

Můj život po škole v Královéhradeckém kraji

První krok v aplikace se zaměřuje na budoucí povolání. Mladý člověk si zvolí povolání, profesi, která mu nejvíce vyhovuje a odpovídá jeho schopnostem a zájmům. Aplikace poskytuje přehledné informace a možnosti, které mohou být klíčové při rozhodování. Povolání je možné zvolit pomocí skupiny oborů či profesí. V případě, že si uživatel není úplně jistý jakouprofesi zvolit může výběr učinit pomocí volby pracovních činností, které by ho v budoucnu lákaly dělat.

Jakmile je rozhodnutí ohledně povolání učiněno, má uživatel možnost nahlédnout na finanční stránku věci. Aplikace pomůže zjistit, jaké náklady na mladého člověka v životě čekají, jak efektivně s penězi hospodařit a porovná jeho představu s realitou.
Aplikace "Můj život po škole" je dostupná online a zdarma. 

MŮJ ŽIVOT PO ŠKOLE