Zahajovací konference Týdne vzdělávání dospělých - III. ročník

5. 11. 2023
V letošním roce jsme zahájili Týden vzdělávání dospělých zajímavou konferencí. Centrum investic, rozvoje a inovací, Královéhradecký kraj, CzechInvest a Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace připravili třetí ročník zahajovací konference TVD tentokrát na téma "Využití umělé inteligence v praxi". Konference se uskutečnila 6. listopadu 2023 v sále Královéhradeckého kraje.
  • Zaměstnanost
  • Konference

Umělá inteligence je téma, které rezonuje společností v různých oborech naší činnosti - vzdělávání, služby, HR aj. Kam směřuje vývoj této technologie a jak bude v budoucnu naše životy ovlivňovat? Jak efektivně a prakticky AI využívat? Tomu se věnujeme na Zahajovací konferenci Týdne vzdělávání dospělých 2023.

Partneři konference:

 

 ON-LINE ZÁZNAM KONFERENCE

 PROGRAM KONFERENCE

10:05 - 10:45   Úvod od umělé inteligence - Jiří Materna, Machine Learning College

Umělá inteligence je poslední měsíce skloňovaná snad ve všech médiích. Chcete se dozvědět, kde všude se umělá inteligence používá a co všechno umí? Bojíte se, zda vás umělá inteligence nepřipraví o práci? Přesně pro vás je potom tato úvodní přednáška.

10:45- 11:05   Umělá inteligence pro každého – Elements of AI Matouš Kostlivý, AI HUB

Kde se dozvědět o AI více a kde nejlépe začít, pokud se chci v oblasti umělé inteligence dovzdělat? Představení zajímavých projektů v oblasti AI, vzdělávání a možnostech, které nabízí kurz Elements of AI.

11:05 - 11:50   Možnosti využití AI a digitalizace ve vybraných HR procesech - Petr Brichcín, TCC, s.r.o.

Současné technologie umožňují stále větší uplatnění digitalizace a prvků umělé inteligence i v oblasti "lidských zdrojů". AI a digitalizaci lze využít prakticky v každém z HR procesů od náboru až po outplacement. Příspěvek se zaměří na možnosti uplatnění AI a digitalizace zejména v oblastech - AI v náboru a výběru, Digitalizace adaptačního procesu, AI a digitalizace rozvoje zaměstnanců, Hodnocení zaměstnanců a AI.

11:50 - 12:05   PŘESTÁVKA

12:10 - 12:45   Zaměstnějte umělou inteligenci: příležitosti a rizika - Václav Maněna

Na praktických příkladech si ukážeme, jak může umělá inteligence usnadnit práci zaměstnancům a vedoucím pracovníkům. Zaměříme se i na bezpečnostní rizika a ochranu dat při využívání umělé inteligence. S jakými právními a etickými problémy se můžeme při využití nástrojů umělé inteligence setkat?

12:45 - 13:45   Praktické využití umělé inteligence - Jiří Materna, Machine Learning College

Chcete se dozvědět k čemu jsou nástroje umělé inteligence typu ChatGPT, Stable diffusion nebo Midjourney? Chcete se naučit je efektivně používat? Přineste si své laptopy a přijďte na tento hodinový workshop pro začátečníky. 

13:45 - 14:30   Video, hlas, emoce a co dál? AI prakticky v audiovizi Petr Salaba, AIGNOS z.s.

Účastníky čeká případová studie tvorby filmu pro kina pomocí generativní AI. Ukážeme si možnosti, limity i vyhlídky současných technologií, včetně naklonování a syntetizování lidského hlasu během prezentace.

14:30 - 14:40   Projekt EDIH Northeast aneb podpora digitalizace MSP a veřejné správy – Jan Hýbl, Centrum investic, rozvoje a inovací, EDIH Northeast

Představení projektu evropského digitální inovačního hubu jako nástroje podpory při rozvoji digitalizace a zavádění nových technologií ve firmách a veřejné správě.

14:40 - 15:00   ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ

 

Z konferene je pořízen záznam, který je možné shlédnout na našem YouTube kanále

 

 PARTNEŘI KONFERENCE:

     

          

 

Soubory ke stažení